Testare COVID-19 – diagnostic și anticorpi

Testul RT PCR SARS-COV-2 – depistarea infecției virale

În cadrul laboratorului nostru autorizat se poate efectua testul RT PCR pentru depistarea SARS-COV-2, inclusiv pentru cei care doresc să călătorească în Grecia, cu următoarele tarife:

• 300 lei pentru rezultatul în limba română
  • 350 lei pentru rezultatul în limba engleză (include la cerere și adeverință medic epidemiolog)

Rezultatul se eliberează în maxim 48 de ore de la data recoltării, iar programările se pot efectua la Call Center 0268300300 sau prin formularul online disponibil aici: https://lab.spitalulsfconstantin.ro/

Anticorpi IgG SARS-COV-2

Pe lângă testarea RT PCR pentru SARS-COV-2 (care detectează o infecție virală activă) laboratorul Spitalului Sf. Constantin oferă și testul pentru depistarea în sânge a anticorpilor existenți în organism, respectiv răspunsul imun determinat de infecția cu noul coronavirus: Anticorpi IgG SARS-COV-2.
Prețul testului este 95 lei, iar pentru efectuarea acestuia este necesară recoltarea unei probe de sânge venos, cu programare prealabilă prin Call Center 0268300300 (luni-vineri, 7.30 – 20.00).
Rezultatul se eliberează în termen de 24-48 de ore.

Call Center

Please enter your comment!
Please enter your name here